Sabah 5:00'te Uyanmak Hayatını Nasıl Değiştirir?

 Sabahın körü değil sabahın nuru derdi bir hocamız. Sabahın Körü Değil
Sabahın Hayrı Sizinle Olsun Allah'ım sen çabalayanbaşarmaya çalışan herkese yardım et kolaylaştır.
Amin Saat tam 5' te yatacakken bildirimin gelmesi benim açımdan ironi oldu Bende sabah ezanıyla ayaktayım namazını kılıp da allah'ımıza borcunu ödedikten sonra işe başlamak kadar huzur verici bir şey Bir Müslümanın zaten üzerine güneş doğmamalı ne güzel atasözlerimiz var akşamın sabahın hayrı Şu an saat 2315...
Yarından itibaren saat 5de duracağıma söz) 2 ay sonra üniversite sınavım var hatırlatırsanız sonuçlarımı geri dönüp yazacağımo güne kadar sevgiyle kalın Sabah namazını kılın ve diğer işlerinizi yapın ne kadar verimli ve dinç olduğunuzu fark edeceksiniz Universitedeyken neredeyse tüm sınavlara sabah erkenden kalkıp çalıştım. Arkadaşların sabaha kadar çalışıyoruz ama sen bizden fazla not alıyorsun diye söylenip duruyorlardı. Hem bil ki Her yeni gün sana hem herkese bir yeni lemin kapısıdır. Eğer namaz kılmazsan senin o günkü lemin zulümatlı ve perişan bir halde gider senin aleyhinde lemi misalde şehadet eder. 
Sözler 273 Bir yılda gelirini 30 artırabilir bütün haftayı çalışarak geçiren birinin cumartesi pazarını tatil yapabilir.sabah namazını kılıp manevi huzura kavuşturabilir bu şekilde ahiret hayatından ümitli olmanı sağlayabilir. Hepsi denemeyle sabittir Hayallerin uykuda gördüklerin değildir uyumana izin vermeyen şeylerdir... Sabahın hayrı ve bereketi üzerimize olsun Yaz mevsimi için evet sabah 5 de güneşle birlikte uyanır sağlıklı bir gün geçirirsin. Peki kışın sabah 8'e kadar karanlık olan bir ortamda 5 de kalkarsan bunun gecenin 2124'ü olan zaman aralığıyla bir farkı yok. İkisi de karanlık ve kışlar yazlardan daha uzun. Sabah uyanmanın enerjisi güneşten aldığın enerjidir. Sekize kadar karanlık bir sabahta bu enerjiyi alamadığından aynı etkiyi yaratmaz. Sabah enerjisi mevsimsel bir olgu. Ama akşam 21 den sonra tüm mevsimler karanlık. Bir eşitlik var. Sabitlik var. Biraz evde çalışma alışkanlığı geliştirerek sabah 5 ile dokuz arasında yaptığın işleri akşam 21 ile 24 arasında da yaparsın ve tüm mevsimlerde yaparsın. Yaz boyunca güneşle uyanmaya alışan vücut kışın aynı saatte güneşi görmediğinde huzursuz oluyor. O enerji yerini strese bırakıyor. Çünkü karanlığın sabah ya da akşam olması bir şey değiştirmiyor. Karanlık yine karanlıktır. Herkes bu karanlıkta mışıl mışıl uyurken ben niye ayaktayım diyorsun daha güneş bile doğmamış. Bu sefer vücut saatini güneşe uyarlamayı deniyorsun. yazın beş de kışa doğru sonra altıda sonra yedi de sonra sekiz de uyanıyorsun. Bu da vücudu daha beter yoruyor. Doğaya uyum burada işe yaramıyor. Eğer 12 ay boyunca sabah beş de güneşin doğduğu bir yer varsa ve gidip orada yaşamak mümkünse elbette sabah 5 te kalkmak alışkanlığı süper olur. Allhım.. Ümmetimin (sabah) erken vakitlerini (o vakitlerde başladıkları işlerini) bereketli kıl (Eb Dvd Cihd 78 Tirmiz 2 gündür erken yatıp erken kalkmaya çalışıyorum. Bugün 2. günüm ve bu videoya denk geldim. Önceden sürekli erken yatıp erken kalkıyordum ama düzenim bozulmuştu. Şu an tekrardan düzelteceğim. Zor olanı yaparsanız hayatınız daha da kolaylaşacaktır. çok etkileyici.. Çok güzel bir video olmuş. Anlatım da içerik de çok kaliteli. Yolunuz açık olsun Çok haklısın abi.Sabah erkenden kalkıp kimse daha kalkmamişken derslerini bitirmek bitirdikten sonra da molayı hakk ettigini düşünerek derse ara vermek gibi muazzam bir hiss yok.Birde sabahları nedense hiç telefona dokunasim gelmiyor ama artık yavaş yavaş öğlen olunca saat 11 gibi falan artık ders calişasim gelmiyor. Yolunbahtın açık sabahın hayrı seninle olsun. Kaliteli içeriklerin için teşekkürler Baykalem. Peki videoyu saat tam 0500' da yüklemen nasıl bir krallık reis?